Иран нанесъл тежки щети по американски военни обекти в Близкия изток, но САЩ не признават

07.05.2026 г. 14:20:53 ч.
/
Иран нанесъл тежки щети по американски военни обекти в Близкия изток, но САЩ не признават
Иранските въздушни удари са причинили много повече разрушения на американски военни обекти в Близкия изток, отколкото американските служители публично са признали. Това показва анализ на сателитни изображения на "Вашингтон пост".
Документирани са 228 повредени структури и оборудване в 15 американски бази, от които 217 сгради и 11 военни актива.
Мащабът на разрушенията е много по-голям от това, което САЩ публично са разкрили, уточни изданието. До момента Белият дом не е излязъл с коментар във връзка с констатациите.

Повече от половината от щетите са нанесени в щаба на 5-ти флот в Бахрейн и три бази в Кувейт. Американски служител е заявил пред вестника, че тези места са били силно засегнати, вероятно защото са позволили атаки от своя територия.
Ударите са унищожили противоракетните отбранителни системи Patriot в Бахрейн и Кувейт, сателитна чиния във военноморската поддръжка на Бахрейн и радарни системи THAAD в Йордания и Обединените арабски емирства.

Командно-контролен самолет E-3 Sentry е бил унищожен във военновъздушната база "Принц Султан" в Саудитска Арабия, след като многократно е бил разполаган на незащитена пътека за рулиране. Загубен е и танкер за зареждане с гориво.

Коментирайте
Подобни новини
В България за година са отчетени над 100 смъртни случая след употреба на фентанил
В България за година са отчетени над 100 смъртни случая след употреба на фентанил
Унгарските депутати си намалиха заплатите с 40%, ще вземат 3690 евро
Унгарските депутати си намалиха заплатите с 40%, ще вземат 3690 евро
Продължава издирването на оцелели след силния трус във Филипините
Продължава издирването на оцелели след силния трус във Филипините
Нов регламент за защита на европейския пазар на стомана
Нов регламент за защита на европейския пазар на стомана



Яндекс.Метрика