Испания изгони кораби от британските води край Гибралтар

18.02.2019 г. 12:50:45 ч.
/
Испания изгони кораби от британските води край Гибралтар
Испански военен кораб е наредил на търговски кораби да напуснат британските води край Гибралтар, съобщи правителството на територията, съобщи британският в. Independent. Екипажът на военния кораб е бил чут в аудио запис, който съобщава, че корабите, които са закотвени трябва да напуснат „испанските териториални води“. 
В отговор на инцидента бяха разположени кораби на кралския флот, а инцидентът беше определен за смешен от говорител на правителството в Гибралтар, предаде агенция Фокус. „Изглежда, че в испанският флот все още има хора, които смятат, че могат да пренебрегват международното право. Това вероятно се дължи на състоянието на екстремизъм в някои части на испанския политически спектър в наши дни“. Корабът е обвинен от управлението в Гибралтар, че се опитва да предприеме действия срещу търговските кораби, които са закотвени в източната част на Гибралтар.
Снимка:static.magnis.news
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика