Италианци карат коли с BG номера, не плащат глоби

06.09.2016 г. 09:09:47 ч.
/
Италианци карат коли с BG номера, не плащат глоби
Италианци масово карали автомобили с българска регистрация, за да избегнат евентуални глоби, съобщава в. "Телеграф" като цитира влиятелния вестник "Кориера дела сера". За разлика от колите с италиански номера полицията така и не успявала да събере от нашите сумите, дължими за нарушения на правилника. Колите с български номера дължали над 5 млн. евро. Затова властите на Ботуша са започнали кампания на нетърпимост към това явление. Колите обикновено са собственост на български едноличен търговец, а италианецът я кара с пълномощно. Срещу 1500 евро той спестява 80% от налозите, които иначе би трябвало да плати. Тъй като темата нашумя много в Италия властите възнамеряват  да решат проблема съвместно с представители на българската администрация. Как - засега няма яснота.
Снимка:m3.netinfo.bg
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика