Изчезна бившият шеф на ДАНС Петко Сертов, МВР го търси

08.12.2014 г. 09:45:00 ч.
/ ИА Добруджа
Изчезна бившият шеф на ДАНС Петко Сертов, МВР го търси
Бившият директор на ДАНС Петко Сертов е в неизвестност от петък. По последни данни той е оставил двата си мобилни телефона вкъщи и е напуснал дома си. Това съобщи "По света и у нас". За последно е видян с автомобил Фолксваген Голф. До момента няма информация за състоянието и местонахождението му.
Петко Сертов е първият председател на ДАНС. Той оглавяваше агенцията от 1 януари 2008 година до лятото на 2009 година. Сертов застана начело на ДАНС по време на кабинета на Сергей Станишев.
Името на Сертов нашумя с делото "Галерия" за подслушване на политици и журналисти, което беше открито с негова заповед през 2008 година.
След напускането си на ДАНС Сертов влезе в бюрото за борба с корупцията по високите етажи на властта, наречено БОРКОР. В началото на 2013 година обаче той беше уволнен от премиера Бойко Борисов.

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика