Начало >Добруджа >Регионални

Изложба „На север от Варна” на Огнян Георгиев в Двореца в Балчик

30.04.2021 г. 09:23:10 ч.
/
Изложба „На север от Варна” на Огнян Георгиев в Двореца в Балчик
Изложбата „На север от Варна” на Огнян Георгиев ще гостува в Двореца в Балчик от 1 до 14 май. Тя ще бъде открита с вернисаж в събота, от 14.00 до 18.00 часа. Изложбата е организирана от ДКИ КЦ "Двореца" и Галерия "Арт Маркони" - Варна.

Огнян Георгиев е известен с любовта си към морето. Обича да го рисува в неговото естествено състояние – бурно, сурово, гонещо разпенени вълни към брега или кротко отразяващо поклащащите се на повърхността му лодки. За него морето не е просто съзерцание, то е предизвикателство към художника - да предаде постоянната му изменчивост и неуловимост.

„На север от Варна” е поредица от изложби, посветена на Северното Черноморие, запазило все още непокътнати и неосквернени от човешката мания за бетониране места. Показвайки красотата на черноморския бряг с неговите исторически и архитектурни забележителности и естествена притегателна сила, Огнян Георгиев отстоява своята кауза за съхраняване на природата. Неговите платна изобразяват конкретни, съществуващи места, видени и пресъздадени с много емоция и професионализъм.

Импулс за идеята „На север от Варна” бе изложбата на Огнян Георгиев, посветена на Камен бряг. Благодарение на Ваня Колева и Галя Атанасова от Шабла, на Галина Димова от галерия „Христо Градечлиев” – Каварна и Галя Янакиева от Балчик, тя прерасна в поредица изложби, първата от които стартира в Двореца - Балчик. Следват Каварна, Шабла и Варна. Към всяка от следващите експозици, художникът ще добавя по няколко платна, свързани в мястото на гостуване. В тази експозиция, акцент е есенният пейзаж от Двореца.

Огнян Георгиев е роден на 6.12.1962 г. във Варна. Рисуването винаги е било голямата му мечта. Обожава природата и не пропуска да открадне мигове за общуване с нея – с лодка, яхта, кемпер, катерейки се по непристъпни скали или яхнал своя “Harley Davidson”. Прозорецът на ателието му разкрива изумителна гледка към морето и езерото. Художникът живее и твори в град Варна. 

Коментирайте
Подобни новини
Общинският съвет в Крушари отмени решение за ветропарк край Земенци
Общинският съвет в Крушари отмени решение за ветропарк край Земенци
Община Тервел със седми одобрен проект по Стратегическия план за развитие на земеделието
Община Тервел със седми одобрен проект по Стратегическия план за развитие на земеделието
„Истории от Добрич": Как една инвестиция промени производството в Балчик
„Истории от Добрич": Как една инвестиция промени производството в Балчик
"Седмица на морето" 2026 с много концерти предстои в Каварна
"Седмица на морето" 2026 с много концерти предстои в Каварна



Яндекс.Метрика