Начало >Добруджа >Общество

Изложба „Някога в Добрич“ е експонирана в Областна администрация

03.07.2025 г. 13:22:41 ч.
/
Изложба  „Някога в Добрич“ е експонирана в Областна администрация
Изложба на РИМ – Добрич гостува на Областна администрация. Тя представя част от богатия снимков и документален архив на Музея, който онагледява развитието на града от Освобождението до 40-те години на миналия век.
През летните месеци посетителите в сградата на Областна администрация Добрич имат възможност да видят част от архивните фотоси, които Регионален исторически музей представя. Партньорството между Областна администрация Добрич и Регионален исторически музей продължава. Гостите и посетителите в административната сграда, в която се помещава и Областна дирекция „Земеделие“ от днес имат възможност да се запознаят с част от най-новата история на Добрич – развитието на града след 1878 г.
Във фотосите могат да се видят първообразите на емблематични сгради и места в града – сградата, в която се помещава Община Добричка днес, някогашното казино в града – днес музея за най-нова история в градския парк, както и шадравана в парка.
Изложбата е подредена във фоайето на първия етаж в сградата и ще гостува в Областна администрация през летните месеци
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 3 април
Времето на 3 април
Духов оркестър – Добрич с концерт „Цветя за теб“ на Цветница
Духов оркестър – Добрич с концерт „Цветя за теб“ на Цветница
Празнични работилници, песни и танци в ЕК „Стария Добрич“ за Великденските празници
Празнични работилници, песни и танци в ЕК „Стария Добрич“ за Великденските празници
Нараства броят на желаещите да станат доброволци към пожарната (ВИДЕО)
Нараства броят на желаещите да станат доброволци към пожарната (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика