Използвали сме по-малко ток на Нова година в сравнение с предишната

02.01.2016 г. 11:49:03 ч.
/
Използвали сме по-малко ток на Нова година в сравнение с предишната
Малко над 127 хил. МВтч е достигнало електропотреблението през новогодишната нощ, а товарът в системата е бил 6767 МВт при среднодневни температури от минус 5 градуса, съобщиха от Електроенергийния системен оператор. Тези стойности са по-ниски от постигнатите на 31 декември 2014 г, когато електропотреблението е било 135 хил. МВтч при същите температурни стойности. 
В първия ден от 2016 г. потреблението на електроенергия е било по-ниско от предходния ден. Тогава то е било близо 115 хил. МВтч при товар на системата от 5656 МВт при среднодневни температури от минус 7 градуса.  За сравнение, на 1 януари 2015 г. електропотреблението е било малко над 120 хил. МВтч, а товарът 5816 МВт при среднодневни температури близки до тазгодишните.  Така на 1 януари 2016 година в 19 часа, когато е пикът на потреблението, е регистриран спад от близо 5%, сравнено с 2015 г., отчитат от оператора.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му



Яндекс.Метрика