Жертвите на пътя се увеличават, по 290 пияни на седмица хващат полицаите

30.12.2015 г. 08:42:01 ч.
/
Жертвите на пътя се увеличават, по 290 пияни на седмица хващат полицаите
290 шофьори с алкохол за заловили служителите ан Пътна полиция само за седмица покрай коледните празници, каза комисар Бойко Рановски в сутрешния блок на Нова телевизия. 144 от тях са били с над 1,2 промила. Той посочи, че в последните 6 месеца броят на пияните е около 200, , а на неправоспособните - около 300 на седмица.
"Сега колегите спират автомобила на неправоспособните от движение, но явно не е достатъчно. В проекта за закона, който е в народното събрание се предлага автомобилите на теци нарушители да се снемат от регистрация", каза Рановски.
Жертвите на пътя са повече в сравнение с 2014-а, отчете началникът на "Пътна полиция".
Служителите на МВР и днес ще помагат в трафика. Има план за действие и за 3-ти януари 2016-а, когато се очаква пътищата да са най-натоварени.
Снимка:www.front.bg
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика