Кабинетът изоставя Тереза Мей

11.03.2019 г. 10:19:45 ч.
/
Кабинетът изоставя Тереза Мей
Британският премиер Тереза Мей е изправена пред все по-голям натиск да подаде оставка в рамките на няколко седмици, разкрива в. "Дейли телеграф".
Вестникът твърди, че Тереза Мей е загубила подкрепата на всички, с изключение на двама от нейните министри.
Министър-председателят вече заяви, че няма да се кандидатира на насрочените през 2022 г. парламентарни избори, но министрите й искат тя да се оттегли до месец юли, така че новият лидер да може да проведе следващата фаза на преговорите за Брекзит, ако Великобритания избегне излизането от ЕС без сделка.
Членовете на кабинета обсъдиха лично дали трябва да й кажат в края на седмицата, че времето й е изтекло, след като се очаква Тереза Мей да изгуби поредица от гласувания в парламента.
Очаква се Тереза Мей да загуби гласуването във вторник по сделката си за Брекзит. Депутатите вече бламираха нейни предложения по развода с ЕС.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика