Начало >Добруджа >Общество

Кампанията „Пица за смет“ в Добрич тази година ще се проведе на 9 май

23.04.2026 г. 10:59:17 ч.
/
Кампанията „Пица за смет“ в Добрич тази година ще се проведе на 9 май
Община Добрич обяви третото издание на кампанията „Пица за смет“, която тази година ще се проведе на 9 май  от 10:00 до 16:00 часа.
Инициативата има за цел да насърчи по-чист и по-подреден град, като съчетава събирането на отпадъци с поощрение за участниците. Жителите и гостите на града са поканени да се включат активно, като събират отпадъци и ги предават на определените пунктове.

В замяна участниците ще получават талони за хранителна награда по избор – пица, дюнер, бургер или торта.

Кампанията се реализира с подкрепата на местни ресторантьори, които осигуряват наградите за участниците. От общината посочват, че инициативата е пример за съвместни усилия между институции, бизнес и граждани в името на по-чиста градска среда и по-силна общностна ангажираност.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика