Клинтън прие номинацията за президент на САЩ

29.07.2016 г. 09:10:23 ч.
/
Клинтън прие номинацията за президент на САЩ
Клинтън прие номинацията за президент на Демократическата партия на САЩ с реч, в която призова хората да вярват в нейният опит, да се обединят около нея, "защото никой не може сам да направи промяната" и с остри нападки срещу опонента си Доналд Тръмп.
Страната стигна до съдбоносен момент, заяви тя, и добави, че "мощни сили заплашват да разкъсат обществото ни, доверието и уважението чезнат". И точно, както е било с основателите на САЩ, няма гаранции, че най-лошото няма да се случи, добави Клинтън. "Всичко зависи от нас. Трябва да решим дали искаме да работим заедно, за да се въздигнем заедно."
Бившата първа дама и бивш държавен секретар и от 25 години в голямата политика и се представи като патриотичен американец, който подкрепя гражданите от всички раси и произход и обединява нацията срещу заплахи като ислямския тероризъм, иконовическите проблеми и насилието с огнестрелно оръжие.
Моментът е исторически за американското общество, защото за пръв път жена е кандидат на голяма партия и има сериозни шансове да влезе в Белия дом като държавен глава на най-голямата икономика в света. Ако стане 45-и президент на САЩ, семейство Клинтън ще е първото, от което и двамата са били държавен глава. Хилъри Клинтън ще бъде и първата майка и баба, станала главнокомандващ на най-силната армия в света.
Снимка:cdn.theatlantic.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
План на ЕК предвижда: С влак от София до Атина за 6 часа
План на ЕК предвижда: С влак от София до Атина за 6 часа
Почина бившият вицепрезидент на САЩ Дик Чейни
Почина бившият вицепрезидент на САЩ Дик Чейни
Канцлерът Мерц иска сирийците в Германия да се завърнат у дома
Канцлерът Мерц иска сирийците в Германия да се завърнат у дома
Силно земетресение в Турция, усетено е в Истанбул
Силно земетресение в Турция, усетено е в Истанбул



Яндекс.Метрика