Начало >Добруджа >Регионални

Кметският екип на Община Генерал Тошево се срещна с китайски инвеститори

02.03.2017 г. 10:45:30 ч.
/ ИА Добруджа
Кметският екип на Община Генерал Тошево се срещна с китайски инвеститори
Кметският екип на Община Генерал Тошево проведе опознавателна среща с китайска делегация, водена от Виктор Азманов, председател на Българо-китайската търговско промишлена камара.
В рамките на срещата представителят на голям китайски холдинг, с интереси в земеделието, възобновяемите енергийни източници и други сфери, запозна ръководството на Общината с интересите си да инвестират в България. Като водещ мотив да се насочат към страната ни, инвеститорите посочиха наличието на работна ръка и равнището на заплатите.
От своя страна, кметът на Община Генерал Тошево Валентин Димитров обясни в детайли каква е процедурата при изявен инвеститорски интерес. Той подчерта, че всяка възможност, която би създала работни места на територията на общината, трябва да бъде приветствана, но и добре обсъдена.
Двете страни се разбраха да продължат диалога, така че да се стигне до резултат, който удовлетворява и Общината, и китайската компания.
 

Коментирайте
Подобни новини
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика