Начало >Добруджа >Регионални

Кметът на Балчик: Балчик се променя към добро и привлича все повече туристи (ВИДЕО)

21.05.2021 г. 10:19:29 ч.
/
Кметът на Балчик: Балчик се променя към добро и привлича все повече туристи (ВИДЕО)
За втора поредна година Балчик няма да има възможност да отбележи своя празник така, както това се случваше преди Ковид-пандемията. Това каза за медийна група „Добруджа” кметът на града Николай Ангелов. Няма да можем да се съберем всички на площада и да се насладим на изпълненията на нашите самодейци и на звезди от българската музикална сцена, но това е положението в целия свят, коментира той. Въпреки това празничният ден в Белия град ще започне с церемония по  издигане на  националния флаг, флага на Европейския съюз, както и знамето на община Балчик, след което ще последва  празнична сесия на общинския съвет и награждаване на  заслужили учители, отличници и абитуриенти.
„Балчик се променя към добро. Последните осъществени проекти направиха така, че градът да привлича все повече туристи. И ако не се беше случила пандемията, аз съм убеден, че в този момент, в края на месец май, нашият град щеше да бъде пълен с гости, но за съжаление сега това се случва само в уикендите”, категоричен е кметът.
„На жителите на Балчик пожелавам да са здрави, да са усмихнати и да се  гордеят, че живеят на това прекрасно място”, допълни още той


Репортаж на Даниела Русева и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика