Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич и екоминистърът подписаха договора за проекта за фотоволтаични системи на 3 детски градини

05.07.2022 г. 15:20:45 ч.
/
Кметът на Добрич и екоминистърът подписаха договора за проекта за фотоволтаични системи на 3 детски градини
Кметът на Добрич Йордан Йорданов и министърът на околната среда и водите Борислав Сандов, подписаха днес договор за реализацията на проект "Интегриране на мерки и дейности за адаптация към климатичните промени“.
Проектът предвижда доставка и монтаж на фотоволтаични системи за производство на електричество за собствено потребление на три детски градини в Добрич – 20, 12 и 18.
С министър Сандов обсъдихме възможността да кандидатстваме по проекти за осигуряване на контейнери за битов компост на домакинства в Добрич и за рекултивация на сметището в село Богдан, съобщава кметът във фейсбук профила си. Министър Сандов изрази готовност на МОСВ да съдейства в града ни да бъде подменена компрометирана водопроводна и канализационна система, като конкретно обсъдихме възможността това да се случи в квартал "Рилци" и ул. "Хан Тервел", пише още Йорданов.

На срещата е присъствал и депутатът от Демократична България Иво Мирчев.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика