Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич и екоминистърът подписаха договора за проекта за фотоволтаични системи на 3 детски градини

05.07.2022 г. 15:20:45 ч.
/
Кметът на Добрич и екоминистърът подписаха договора за проекта за фотоволтаични системи на 3 детски градини
Кметът на Добрич Йордан Йорданов и министърът на околната среда и водите Борислав Сандов, подписаха днес договор за реализацията на проект "Интегриране на мерки и дейности за адаптация към климатичните промени“.
Проектът предвижда доставка и монтаж на фотоволтаични системи за производство на електричество за собствено потребление на три детски градини в Добрич – 20, 12 и 18.
С министър Сандов обсъдихме възможността да кандидатстваме по проекти за осигуряване на контейнери за битов компост на домакинства в Добрич и за рекултивация на сметището в село Богдан, съобщава кметът във фейсбук профила си. Министър Сандов изрази готовност на МОСВ да съдейства в града ни да бъде подменена компрометирана водопроводна и канализационна система, като конкретно обсъдихме възможността това да се случи в квартал "Рилци" и ул. "Хан Тервел", пише още Йорданов.

На срещата е присъствал и депутатът от Демократична България Иво Мирчев.

Коментирайте
Подобни новини
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Времето на 24 юни
Времето на 24 юни
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика