Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич с разяснение за обявените резултати от конкурса за нов център

20.12.2022 г. 15:13:49 ч.
/
Кметът на Добрич с разяснение за обявените резултати от конкурса за нов център
В края на днешното заседание на Общинския съвет, кметът на Добрич Йордан Йорданов даде разяснения за следващите етапи в работата на общинската администрация, след като международното жури оповести класираните три проекта от 28 предложени в обявения конкурс.
 
„Служители от общината проверяват след работата на журито всички проекти за тяхната допустимост, според закона и съответните изисквания. Още вчера при тези проверки се установи, че има проекти, които надвишават допустимата стойност от 12 млн. лева и такива, които са оферирани без да се посочва в тях стойност, в друг стойността беше 9,8 млн. евро. По тази причина се работи много активно, обемът от документация е значителен. Очаквам до края на седмицата да сме готови, за да можем да входираме в Общинския съвет цялата преписка. Намеренията ни са преди заседанието на Общинския съвет през януари догодина общинските съветници да имат възможност да се запознаят в детайли с проектите. След като изляза и аз като кмет със заповед за решение, проектите да бъдат публикувани на сайта на общината и всеки, който желае, да може да гласува. Всички проекти ще бъдат обявени, за да е максимално прозрачно за гражданите”, обясни Йорданов.
Общинският съветник арх. Емилия Добрева попита дали ако премиран проект е недопустим, той ще бъде отстранен. „Тъй като работата е обемна, оценките на журито като архитектура вървят, но заедно с тях се извършва и оценката по допустимост, за която говорих. Критериите в обществената поръчка са много ясни. При намиране на такива несъответствия ще уведомим журито”, поясни кметът. Журито е класирало проектите от 1 до 28, колкото са предложенията. След това се филтрират тези, които отговорят на сумата от 12 млн. лв, добави той. „Когато администрацията е готова с оценката по допустимост, след това ще дадем възможност на гражданите да гласуват кой от проектите  им допада най-много от първите три класирани. Но да почертая и това, че общината решава за кой проект ще преговаря – може да е първият или третият, в зависимост от мнението на гражданите, добави кметът. „Гласуването на гражданите по първите три проекта ще е около две седмици – до началото на януари. След това документацията ще бъде предоставена на Общинския съвет, за да могат съветниците да се запознаят с тях и да се обсъдят”, каза още кметът и заяви, че самият той ще гласува в анкетата.

Коментирайте
Подобни новини
Ученик от ЕГ „Гео Милев“ – Добрич с призово място на национално състезание по английски език
Ученик от ЕГ „Гео Милев“ – Добрич с призово място на национално състезание по английски език
Времето на 7 май
Времето на 7 май
Формация „LiberVox“ поднесе музикален поздрав на Гергьовден в храм "Света Троица"
Формация „LiberVox“ поднесе музикален поздрав на Гергьовден в храм "Света Троица"
Рая Петева с първа авторска песен, създадена за нея от Калинка Вълчева (ВИДЕО)
Рая Петева с първа авторска песен, създадена за нея от Калинка Вълчева (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика