Начало >Добруджа >Регионални

Кметът на Изворово: Най-удачно е един полицай да отговаря за няколко села, но с автомобил

23.01.2017 г. 10:32:54 ч.
/
Кметът на Изворово: Най-удачно е един полицай да отговаря за няколко села, но с автомобил
Добре е да има полицай във всяко село, но е трудно осъществимо. По-добре е да има полицаи в по-големите села, а те да се грижат за реда и в околните по-малки. Това заяви за радио „Добруджа” кметът на село Изворово Диян Димов, който има 25-годишен стаж като полицай и не среща трудности с опазването на реда в селото. Според него е необходимо само достатъчно гориво за патрулния автомобил, за да може този полицай да се отзове при нужда.
В нашия район няма необходимост от полицай във всяко село. Мисля, че е най-удачно в Красен да има служител на реда. Но задължително да живее и спи в селото, за да бъде на разположение по всяко време. А във всяко кметство от съседните села да се направи специална стая на полицая, каквито  би трябвало да има в кметствата. И да се изготви график, който полицаят да изпълнява. По този начин хората, а и ние - кметовете, ще чувстваме по-голяма сигурност в полицията, коментира Димов.
Той припомни, че става въпрос за 3-месечна програма. По думите му ако не се намерят средства след това, няма да има никакъв ефект. Кметът казва, че хората чувстват голяма подкрепа в негово лице. Винаги съм се отзовавал, независимо в кое време на денонощието ми се обаждат. По принцип кметовете имаме определени полицейски правомощия, така че нямам никакви проблеми. Освен това, работим в добро съдействие с РУ на МВР в Генерал Тошево и колегите се отзовават на момента, казва още Димов. Разбира се, че като кмет  първо отивам аз на местопроизшествието. След това се обаждам или на 112, или в полицията в Тошево. Колегите се отзовават незабавно и започваме съвместно да работим по съответното престъпление, или битов скандал, коментира още кметът. Той посочи, че най-често престъпленията в района са кражби от изоставените къщи.
Цялото интервю може да прочетете в новия брой на вестник "ГЛАС"
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Новата година първи ще посрещне пазачът на Фара на Шабла Красимир Панайотов
Новата година първи ще посрещне пазачът на Фара на Шабла Красимир Панайотов
 Нова година под открито небе на площад „Бялата лястовица” в Генерал Тошево
Нова година под открито небе на площад „Бялата лястовица” в Генерал Тошево
Ученици представиха християнските традиции в Община Каварна
Ученици представиха християнските традиции в Община Каварна
Пожелания за здраве и берекет от кмета на община Тервел - инж.Симеон Симеонов
Пожелания за здраве и берекет от кмета на община Тервел - инж.Симеон Симеонов



Яндекс.Метрика