Начало >Добруджа >Регионални

Кметът на Кранево: По-ялов сезон не сме имали (ВИДЕО)

21.08.2020 г. 10:40:08 ч.
/
Кметът на Кранево: По-ялов сезон не сме имали (ВИДЕО)
По-ялов сезон в Кранево не е имало, заяви за медийна група „Добруджа“ Румен Николов, който четвърти мандат е кмет на крайморското село.
Повече от половината хотели и ресторанти изобщо не са отворили това лято, а останалите са работили на 15-20% заетост, отбеляза той. В момента само 10 хотела в селото са отворени.

Главната причина е, че туристите от Русия, Украйна и Молдова, които от години са основен контингент за Кранево, през това лято не успяха да посетят в България, включително и тези, които имат собствени имоти в селото. Местните хотели са успели частично да компенсират това с нови пазари - Чехия и Полша.

Легловата база в Кранево, включително и с регистрираните къщи и стаи за гости, постоянно се увеличава и вече възлиза на почти 13 000 легла.

При пълна заетост в предишните силни туристически сезони, заедно с персонала и живеещите през лятото във вилната зона, хората в селото ежедневно са повече от 20 000.

Въпреки случващото се в момента, Румен Николов е оптимист за туризма в Кранево през следващата година. Хората ще преодолеят страха от пандемията и ще имаме нормален сезон, смята той. Още 4 хотела на първа линия с общо над 700 легла ще бъдат готови до следващото лято, като два от тях ще са петзвездни.

Голямото ни предимство е, че плажът разполага с огромен, безплатен и охраняем паркинг, смята кметът.

„Кранево вече има име като туристическа дестинация в Европа и Русия, но имаме нужда от инфраструктура. Ние искаме част от парите, които Кранево генерира в общинския бюджет, да се връщат. Местните данъци и такси, и концесионните такси от Кранево възлизат на 3 милиона лева на година, а получаваме 200 000“, заяви Румен Николов.

Репортаж на Димитър Узунов и Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика