КНСБ излиза на национален протест

11.12.2014 г. 09:17:00 ч.
/ ИА Добруджа
КНСБ излиза на национален протест
Протест срещу вдигането на възрастта за пенсиониране с по 4 месеца на година от 2015 г. организира днес КНСБ. Въпреки поредицата от срещи с парламентарно представените партии и въпреки получената подкрепа от част от партиите, синдикатите не се отказаха от митинга. Шествието ще тръгне от централата на КНСБ и ще завърши пред Народното събрание. Ще бъде връчена декларация в Министерския съвет. От синдиката продължават да отстояват позицията си за нулево вдигане на пенсионната възраст. Правителството обаче предвижда ръст на стажа и възрастта за пенсиониране от 2015 г. с по 4 месеца. Замразяването на възрастта би засегнало над 15 хиляди души, което би спестило около 18 млн. лв. на държавата, изчисляват от КНСБ. Профсъюзите искат трайно решение на пенсионната реформа и обвързването ѝ с продължителността на живота в България.

Източник:Народно събрание

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика