КРАЙ НА МАЧА: Пирин (ГД) – Добруджа 3:0

24.09.2014 г. 15:55:00 ч.
Добруджа започва в 16:00 часа участието си в тазгодишното издание на турнира за Купата на България. "Жълто-зелените" гостуват в Гоце Делчев на местния Пирин.
В 10-та минута капитанът на Добруджа Симеон Симеонов удари греда след изпълнение на пряк свободен удар.
Както винаги, вярната агитка на Добруджа е готова да прекоси цяла България, но отново да бъде опора на тима, воден от Светослав Тодоров.
Единственият отсъстващ за „жълто-зелените" е Спас Георгиев, който е наказан заради натрупани жълти картони.
Днешният съперник на добруджанци заема второ място в Югозападната "В" група.
Главен съдия на двубоя е Радослав Гюдженов от Пловдив.
Съставът на Добруджа: Николай Радомиров, Николай Христозов, Кристиян Димитров, Костадин Гаджалов (Мустафа Мустафа), Симеон Симеонов – кап, Красимир Станоев, Ивайло Лазаров, Иван Цачев, Атанас Илиев (Ивелин Василев), Станимир Андонов (Ивайло Димитров)
10-ата минута - удар на Симеон Симеонов от пряк свободен удар среща гредата. В последвалото меле добруджанци не успяха да се възползват и да открият резултата.
ГОЛ - 1:0! В 31-ата минута Благой Пасков вкарва първия гол в мача. Добруджанци изгубиха топката в центъра на терена, което остави футболист на домакините сам срещу Ники Радомиров. Вратарят на Добруджа спаси първия удар, но топката попадна в Благой Пасков, който на празна врата вкара за 1:0.
В самия край на първото полувреме Атанас Илиев отправи хубав удар с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря на Пирин.
ГОЛ - 2:0! В 61-ата минута Мурад Ибрям вкарва втори гол за Пирин директно от пряк свободен удар.
Светослав Тодоров вече направи и трите си смени - Ивелин Василев влезе на мястото на Атанас Илиев, Мустафа замени Костадин Гаджалов, а Ивайло Димитров се появи на мястото на Станимир Андонов.
ГОЛ - 3:0! В 77-ата минута втори гол на Благой Пасков прави резултата класически. Домакините успяха да оползотворят поредната си контраатака. Мачът се играе предимно в половината на Пирин, но неврокопчани показват, че могат да се защитават добре и да контраатакуват опасно.
КРАЕН РЕЗУЛТАТ - 3:0. След отличното си преставяне през миналата година, когато Добруджа достигна до двубой с Локомотив Пловдив, който бе предаван и по ТВ, през тази година "жълто-зелените" напускат турнира още след първия си мач.