Начало >Добруджа >Общество

Красимир Николов е номинацията на ГЕРБ за кандидат за кмет на Добрич

25.07.2023 г. 13:05:41 ч.
/
Красимир Николов е номинацията на ГЕРБ за кандидат за кмет на Добрич
Красимир Николов – общинския лидер на ГЕРБ - Добрич е единствената номинация за кандидат за кмет на град Добрич. Тя е единодушно подкрепена от Общото събрание на провелото се вчера вечерта заседание на членовете на партията в областния град.
На заседанието са обсъдени и номинациите на общинската структура за общински съветници на град Добрич.
Приемам тази номинация като голяма отговорност и оценка за добрите резултати на ПП ГЕРБ в Добрич на последните парламентарни избори, каза Красимир Николов.
Той е с магистърска степен по специалността „Софтуерни технологии“ в ШУ „Еп. Константин Преславски“, със специализация за учител по информатика и информационни технологии.  Красимир Николов бе заместник - областен управител на Добрич в продължение на 4 години в правителството на Борисов 3, народен представител в 45-ото НС и е общински лидер на ГЕРБ-Добрич.
За кандидати за общински съветници, освен петимата членове на общинското ръководство на партията, са номинирани и част от сега действащите общински съветници на ГЕРБ в ОбС – Добрич, както и около 10 членове на младежката организация на партията в областния град. Говорим за млади хора с висше образование, които са специалисти в различни сфери – култура, земеделие, транспорт и др. Това е ясен сигнал, че вървим към едно поетапно обновяване на листите на ПП ГЕРБ, така както е в цялата страна, коментира общинският председател на ГЕРБ - Добрич. Избрани са 41 имена за пълна листа с кандидати за общински съветници.
С решение на Изпълнителната комисия на ПП ГЕРБ до 26 юли трябва да се проведат събрания на общинските организации, на които да бъдат номинирани кандидати за кметове и общински съветници за предстоящите местни избори. Подобни събрания вече са проведени от местните структури на партията във всички общини в област Добрич.
Направените по места номинации за кметове и общински съветници ще бъдат разгледани и обсъдени от Изпълнителната комисия на ПП ГЕРБ. Яснота за окончателните резултати се очаква  да има в началото на месец септември.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 14 септември
Времето на 14 септември
Две момичета от област Добрич с пълни шестици са сред получилите Национална диплома
Две момичета от област Добрич с пълни шестици са сред получилите Национална диплома
В Добрич предстои шесто издание на фестивала „Събрали ми се, наиграли в Добруджа”
В Добрич предстои шесто издание на фестивала „Събрали ми се, наиграли в Добруджа”
Общински съвет - Добрич ще заседава на 16 септември
Общински съвет - Добрич ще заседава на 16 септември



Яндекс.Метрика