Начало >Добруджа >Регионални

Кризисният щаб в Генерал Тошево обсъди мерките срещу разпространение на коронавируса в общината

23.03.2020 г. 15:31:35 ч.
/
Кризисният щаб в Генерал Тошево обсъди мерките срещу разпространение на коронавируса в общината
Общинският кризисен щаб в Генерал Тошево, във връзка с превенцията от разпространение на коронавирус – COVID – 19, заседава днес.
По време на срещата кметът Валентин Димитров запозна присъстващите с всички мерки, които са предприети от властта във връзка с максималното ограничаване на заразата в общината. Градоначалникът сведе до тяхното знание и заповедите, които през изминалата седмица влязоха в сила. Към момента Общинска администрация, включително кметствата и кметските наместничества, Медицинският център, Районно управление на МВР, както и Районна служба ПБЗН са обезпечени с маски, ръкавици и дезинфектанти.
Освен поръчаните 1000 бързи теста за коронавирус, е направена поръчка и за предпазни костюми за многократна употреба.
Валентин Димитров заяви, че общинският Кризисен щаб вече разполага с 10 броя пръскачки (5 моторни и 5 гръбни), които при нужда ще се използват за дезинфектиране на обществени места. В готовност е 3.5-тонната цистерна, към която е прикрепена помпа с пръскачка. Тя ще бъде използвана за дезинфектиране на улици, ако това е необходимо.
На заседанието на Щаба бяха докладвани лицата, които са под карантина. Вече има такива на които 14-дневният карантинен срок е изтекъл. За съжаление списъкът всекидневно се обновява и в него се появяват нови и нови имена. От РУ – Генерал Тошево обявиха, че очакванията са, бройката на имената в тези списъци, да се допълва през следващите дни.
Източник:Община Ген.Тошево

Коментирайте
Подобни новини
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май
80 нуждаещи се жители на община Каварна получават подкрепа чрез  „Топъл обяд“
80 нуждаещи се жители на община Каварна получават подкрепа чрез „Топъл обяд“
РИК – Добрич преустанови машинното гласуване в още една секция
РИК – Добрич преустанови машинното гласуване в още една секция
В Шабла ще се проведе събитие в памет на героите от Април 1876
В Шабла ще се проведе събитие в памет на героите от Април 1876



Яндекс.Метрика