Начало >Добруджа >Регионални

Кризисният щаб в Генерал Тошево отчете нарастващ брой заразени в общината

20.08.2020 г. 16:28:18 ч.
/
Кризисният щаб в Генерал Тошево отчете нарастващ брой заразени в общината
Броят на установените случаи на заразените с коронавирус в община Генерал Тошево е 12, а  27 лица са под карантина. Това стана ясно на заседание на Общинският Кризисен щаб в Генерал Тошево. В рамките на заседанието бяха обсъдени всички предприети мерки от страна на Общинска администрация Генерал Тошево и отговорните институции за превенция от коронавирус на територията на общината. Посочено бе, че се актуализират всички заповеди в синхрон с издадените от здравния министър. Обърнато бе внимание на социалните услуги и патронажната грижа, която се предоставя от Общината, регулярните проверки по търговските обекти, осигуряването на медицински сестри за изградения от Регионална здравна инспекция-Добрич здравен пункт на ГКПП- Кардам, изграденият здравен пункт и ежедневната дезинфекция в „Медицински център-I-Генерал Тошево“ и отваряне на детските градини на територията на общината, в синхрон  със строгите вътрешни правила. Докладвани бяха броя на лицата под карантина от 13 март до днешна дата, тези които са заразени и са в болница, починалите лица, както и контактните им.
На срещата стана ясно, че основните причини за нарастващия брой заразени на територията на общината, са неспазване на противоепидемичните мерки на част от гражданите, движението от и до курорта Албена, локализираното огнище в центъра за хемодиализа в град Добрич, както и областната болница.
Кризисният щаб и ръководството на Община Генерал Тошево апелират към всички жители, собственици на търговски обекти и работещи в публични институции на територията на общината да бъдат отговорни и да спазват всички противоепидемични мерки, с цел опазване на живота и здравето на местната общност.

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика