Начало >Добруджа >Регионални

Културните събития в Пчеларово продължават с концерт на „Ангел Заберски трио“

04.09.2022 г. 09:34:08 ч.
/
Културните събития в Пчеларово продължават с концерт на „Ангел Заберски трио“
Културната програма в артистичния дом на Константина Петкова в село Пчеларово продължава с концерт на „Ангел Заберски трио“. Ангел Заберски – пиано, Борис Таслев – контрабас и Стоян Янкулов – барабани ще гостуват в дома на оперната прима на 10 септември, от 19.00 часа.

Въпреки че работят заедно от близо 20 години, музикантите създават проекта „Ангел Заберски трио“ през 2011 г. и от тогава са записали и издали четири албума с авторски композиции и аранжименти. През 2013 г. записват албума „Reflections“ с елементи от джаз, хип-хоп и популярна музика, а някои от пиесите са с фолклорна тематика – така популярните вече „Спомени от Странджа“ и „Сладка чубрица“. През 2015 г. триото представи на национално турне втория си албум „Like Jazz“, в който джазът среща класиката. Той включва известни арии от опери и класически пиеси в съвременен джаз вариант. През 2018 г. излезе и „Like Jazz Volume 2“ с всичко, с което световните класици докоснаха сърцата на публиката, пресъздадено през композиторския талант на Ангел Заберски и невероятните музиканти от неговото трио. През миналата година триото записа албума „Like Jazz 3 – Романтични пиеси“ с обичана и вечна класика. Албумът преминава от любимия на Заберски сантимент към Пучини през емблематичния сватбен марш на Менделсон до експлозивния „Танц със саби“ на Хачатурян. Концертът на 10 септември в артистичния дом на маестра Константина Петкова в село Пчеларово ще представи изключителната чувствителност на световните композитори, джазовия аранжимент на Заберски, подкрепен от блестящият изпълнителски и импровизаторски талант на триото. Ангел Заберски е успял стриктно да запази авторовите идеи и мелодии, така че те да се разпознават лесно от публиката, но в същото време ги интерпретира с чувство на свобода и обширност – типично за неговата романтична натура.

Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по Програмата за възстановяване и развитие на частни културни организации.
Снимка:Фейсбук страница Константина Петкова / Konstantina Petkova

Коментирайте
Подобни новини
26 творби от страната вече пристигнаха за Националния литературен конкурс на името на писателя Георги Балабанов
26 творби от страната вече пристигнаха за Националния литературен конкурс на името на писателя Георги Балабанов
Няма заплаха за териториалните води на България след нефтен разлив в руската брегова зона на Черно море
Няма заплаха за териториалните води на България след нефтен разлив в руската брегова зона на Черно море
Община Добричка обявява кампания за събиране на излязло от употреба електронно оборудване
Община Добричка обявява кампания за събиране на излязло от употреба електронно оборудване
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май



Яндекс.Метрика