Легендарният Боби Михайлов напусна този свят

31.03.2026 г. 11:12:48 ч.
/
Легендарният Боби Михайлов напусна този свят
Легендарният капитан на националният отбор Борислав Михайлов почина тази сутрин в София. Големият вратар на България бе в тежко състояние от края на миналата година след прекаран инсулт и в крайна сметка не успя да се възстанови въпреки положените грижи от семейството му и медицинския персонал. Той напусна този свят едва на 63 години, които навърши преди по-малко от 50 дни.

Михайлов е една от най-емблематичните фигури за българския национален отбор с цели 102 мача за представителния ни тим и най-успешния вратар в историята на родния футбол. С основен принос за големите успехи на поколението, което записа големия успех и бронзовите медали от Световното първенство в САЩ през 1994 година. Флагман на неговото представяне по американските терени е четвъртфиналът срещу Мексико, когато се превръща в герой с две спасени дузпи. Участник също така и на Мондиал 86 в Мексико, където записва четири мача.

В клубната си кариера е трикратен шампион и трикратен носител на Купата на България с Левски и Футболист на годината за 1986-а. Със синята фланелка има осем сезона зад гърба си, а след това играе в португалския Беленензеш и френския Мюлуз. В средата на 90-те години на миналия век се завръща в България, за да облече фланелката на Ботев за два сезона преди да се отправи към английския Рединг. В края на столетието се завръща отново на родна земя, за да играе един полусезон в Славия преди да завърши кариерата си в швейцарския Цюрих.

След края на състезателната си дейност започва тази му на футболен ръководител. От 2000-ата година е член на Изпълкома на Българския футболен съюз, а малко по-късно става и първи вицепрезидент. През 2005 година е избран за президент на Централата и с известно временно прекъсване остава на поста до 2023 година.
Източник:Sportal.bg

Коментирайте
Подобни новини
Янкулов предлага на прокурорската колегия на ВСС да освободи от длъжност Сарафов за дисциплинарни нарушения
Янкулов предлага на прокурорската колегия на ВСС да освободи от длъжност Сарафов за дисциплинарни нарушения
Близо половината ваканционни имоти у нас отпадат от резервационните системи
Близо половината ваканционни имоти у нас отпадат от резервационните системи
МВР работи по 576 сигнала за изборни нарушения, най-много са от Бургас, София и Враца
МВР работи по 576 сигнала за изборни нарушения, най-много са от Бургас, София и Враца
Индустриалците искат държавата да им плаща 50% от сметките за ток
Индустриалците искат държавата да им плаща 50% от сметките за ток



Яндекс.Метрика