Лекар в САЩ обвинен за убийството на 25-има – с фентанил

06.06.2019 г. 10:11:58 ч.
/
Лекар в САЩ обвинен за убийството на 25-има – с фентанил
Американски лекар бе обвинен за убийството на 25 тежко болни пациенти, на които предписал свръхдоза фентанил - мощен синтетичен аналгетик, предаде Франс прес.
"Прокурор съм от 22 години, но никога не съм виждал обвинителен акт с 25 убийства", каза на пресконференция Рон О'Брайън, прокурор в окръг Франклин, щата Охайо. Той обаче отказа да нарече доктор Уилям Хюсъл "масов убиец".
Лекарят предписвал без никаква медицинска обосновка свръхдоза фентанил на тежко болни пациенти, настанени в болница в Кълъмбъс, столицата на щата Охайо, в централната част на САЩ, пише БТА. Общо около 35 души били засегнати от действията на доктора за период от четири години, като 25 от тях починали.
Макар че тези пациенти били в тежко състояние, не всички случаи били безнадеждни.
Лекарят бил отстранен от работа през ноември миналата година и уволнен малко след това.
Мотивите за действията на Хюсъл остават неясни. Самият той твърди, че не е искал да убива никого.
По всяка точка от обвинителния акт лекарят може да бъде осъден на между 15 години и доживотен затвор.
Снимка:img-cdn.dnes.bg
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика