Лекарите потвърдиха: Грипът идва през януари

26.12.2014 г. 11:58:00 ч.
/ ИА Добруджа
Лекарите потвърдиха: Грипът идва през януари
В България грипът идва през януари, като едн от щамовете ще е по-различен, каза пред Нова ТВ главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев. Лекарите очакват, че противогрипната ваксина няма да е толкова ефективна срещу този щам. Очаква се между 300 000 и 900 000 човека да се разболеят от въпросния грип. "Ако има нещо характерно за грипа, то е голямата му възможност да се променя, да мутира", обясни Кунчев. По думите му промените са два вида – малки и по-големите, които вадят нов щам. Вирусът се размножава непрекъснато. Развиването на антибиотичната резистентност се причинява от промяната на вирусите. Те се научават и вадят щамове, които не са чувствителни към тези антибиотици.
По-рано тази година специалисти оповестиха, че първите случаи на заразени с грип у нас се още през ноември, а пикът на епидемията ще е в края на януари 2015 г.

Източник:Народно събрание

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика