Лекарският съюз заплашва НЗОК със съд

12.05.2017 г. 12:20:41 ч.
/
Лекарският съюз заплашва НЗОК със съд
Ако Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) все пак реши да не се разплати с болничните заведения, сме готови да заведем дело в най-кратки срокове. Това заяви председателят на Българския лекарски съюз (БЛС) д-р Венцислав Грозев, съобщават от съсловната организация.
Ръководствата на касата, БЛС и асоциациите на частните и държавните болници в страната са провели среща във връзка с намелените бюджети на РЗОК за 2017 г. Обсъдена е и надлимитната дейност за 2016 г. и 2017 година.
34 млн. лв. са изразходваните средства за надлимитна дейност на болниците до април 2017 г., по данни на НЗОК. От лекарския съюз настояват да се изплатят всички суми по тази дейност за периода април 2016 г. - април 2017 година.
Венцислав Грозев коментира, че още през април са сезирали касата за непостъпило плащане в размер на 18 770 711 лв. за дейности в болнична помощ и 406 770 лв. за медицински изделия. Той е категоричен, че това са изразходвани средства за периода април 2016 г. - ноември 2016 година., приети за обезпечаване от НЗОК с решение № РД-НС-04-6 от началото на 2017 г.
Шефът на БЛС подчерта, че търпеливо очакват да видят какво ще е решението на касата за неизплатената надлимитна дейност.
Снимка:gpnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика