Начало >Добруджа >Общество

Лекция и демонстрация за превенцията на наркотичните зависимости събра ученици от Добрич

28.04.2026 г. 15:36:09 ч.
/
Лекция и демонстрация за превенцията на наркотичните зависимости събра ученици от Добрич
Образователна инициатива, насочена към превенцията на наркотичните зависимости, събра ученици и експерти в разговор за рисковете пред младите хора. Събитието е организирано по идея на Община Добрич и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и се проведе в Средно училище „Петко Рачов Славейков“.
 
Гост-лектор беше дългогодишният служител на СДВР - г-н Петьо Петков, който представи основните рискове от употребата на наркотици и последствията за здравето и бъдещето на младите хора.
 
В рамките на инициативата бяха включени и демонстрации – обучено куче за откриване на наркотични вещества от „Делта гард“, както и участие на състезатели от карате клуб „Добруджа“, които насърчиха активния начин на живот и самоотбраната.
 
Събитието премина с голям интерес от учениците от различни добрички училища.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика