Начало >Добруджа >Криминални

Лишаване от свобода за срок от 2 години и 7 месеца ще изтърпява мъж, държал и разпространявал наркотици

17.01.2023 г. 15:20:40 ч.
/
Лишаване от свобода за срок от 2 години и 7 месеца ще изтърпява мъж, държал и разпространявал  наркотици
Наказание  „лишаване от свобода“  за срок от 2 години и 7 месеца при първоначален ,,строг режим“ ще изтърпява обвиняемият Д. Д., след като Окръжният съд в Добрич одобри споразумението, постигнато между него, защитника му и прокуратурата.
Със споразумението страните приемат за безспорно установено, че на 30 септември 2022г., в Балчик, в условията на продължавано престъпление и опасен рецидив, без надлежно разрешително, съгласно Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, Д.Д. е държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества – 0.44 грама метамфетамин. Мъжът се признава за виновен и по обвинението, че на същата дата разпространил високорисково наркотично вещество, като продал на мъж от Балчик 0.17 грама метамфетамин.
Одобреното от Окръжния съд споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.
 
 
 
 
 
Снимка:m.netinfo.bg

Коментирайте
Подобни новини
Кола се преобърна снощи на булевард в Добрич
Кола се преобърна снощи на булевард в Добрич
Задържаха двама за кражба на телевизор и аудиотехника от жилище в Каварна
Задържаха двама за кражба на телевизор и аудиотехника от жилище в Каварна
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Трима  задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие
Трима задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие



Яндекс.Метрика