Лукашенко заплаши да изостави руския петрол

01.03.2019 г. 15:02:42 ч.
/
Лукашенко заплаши да изостави руския петрол
Беларус ще се откаже от руския петрол в полза на петрол от други страни, ако Минск и Москва не постигнат споразумение за данъчната маневра. Това предупреди беларуският президент Александър Лукашенко, цитиран от руските медии.
През август руският президент Владимир Путин подписа закон за последния етап от данъчната реформа, която предполага намаляване на износното мито за петрол и петролни продукти с 5 процента годишно от сегашните 30% в рамките на шест години, започвайки от 2019 г. и увеличаването на облагането на нефтената промишленост в рамките на три години.
За Беларус реформата ще означава по-висока цена за вноса на петрол от Русия и по-ниски приходи от износни мита върху петролните продукти, след като Русия ежегодно доставя 18 млн. тона безмитен петрол на беларуските рафинерии, а допълнителни 6 млн. тона участват в механизъм за реекспорт, който изпраща износните мита към бюджета на Беларус.
Снимка:debati.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика