Начало >Добруджа >Култура

Маестро Иван Янакиев получи докторска степен по музикознание

26.02.2021 г. 15:31:13 ч.
/
Маестро Иван Янакиев получи докторска степен по музикознание
Докторска степен получи диригентът на БКО-Добрич Иван Янакиев. 33-годишният музикант получи от БАН образователна  и научна степен в Института по изследване на изкуствата.

Маестро Янакиев е един от най-перспективните и талантливи млади диригенти у нас. От малък Иван Янакиев пее в Детския радио хор. Завършил е Музикалната академия в София със специалност „Хорово дирижиране“. Работил е на свободна практика, като успоредно с това е бил дисертант към Института за изследване на изкуствата на БАН, сътрудник в музикалния отдел на Тиролския фестивал в Ерл, Австрия, управител на Фондация „432 херца“ и диригент на едноименния оркестър, който е негов личен проект.

След години на хорово и оркестрово дирижиране застана пред добричките музиканти. Той идва от София и е много топло посрещнат в Добрич.
За получаването  на документа маестро Янакиев съобщи в социалната мрежа.

Коментирайте
Подобни новини
Вокална формация „ЛИБЕРВОКС”  ще пее на 7 езика в "Двореца"-Балчик тази вечер
Вокална формация „ЛИБЕРВОКС” ще пее на 7 езика в "Двореца"-Балчик тази вечер
Марина Константинова представя "Историята на Миси" на 9 юли в "Двореца"
Марина Константинова представя "Историята на Миси" на 9 юли в "Двореца"
130 години от рождението на Петър Дачев
130 години от рождението на Петър Дачев
Културните събития в Добрич в периода от 6 до 12 юли
Културните събития в Добрич в периода от 6 до 12 юли



Яндекс.Метрика