Майкъл Блумбърг дава $500 млн. за чиста енергия

07.06.2019 г. 15:55:49 ч.
/
Майкъл Блумбърг дава $500 млн. за чиста енергия
Американският милиардер Майкъл Блумбърг обяви, че ще похарчи половин милиард долара в „битката на нашето време“, за да се откажат САЩ от използването на енергийни източници на въглеродна основа и за борба с климатичните промени, предаде АФП. 
Бившият кмет на Ню Йорк и филантроп заяви, че инвестицията от $500 млн. ще отиде за инициативата „Отвъд въглерода“, целяща да бъдат затворени почти 250 ТЕЦ на въглища в страната до 250 г. и да се предотврати откриването на нови.
„Ние сме в надпревара с времето с климатичните промени, а все още фактически няма федерални действия по този въпрос през последните най-малко две години“, обяви Блумбърг.
„Майката природа не чака нашия политически календар, и ние не можем“, се посочва в изявлението му.
С новата си кампания Блумбърг общо е обещал $1 млрд. за борба с климатичните промени, включително инициативата от 2011 г. „Усилия отвъд въглищата“, която досега помогна за затваряне на 268 ТЕЦ на въглища в САЩ.

„Отвъд въглерода“ обявява на сайта си, че планира да работи за „икономика със 100% чиста енергия“ и ще води кампания срещу отварянето на газови електрически централи в САЩ.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика