Македонци: Единствената помощ, която сме получили е от България

09.08.2016 г. 09:33:43 ч.
/
Македонци: Единствената помощ, която сме получили е от България
Единствената помощ, която получават някои от пострадалите от тежките наводнения в Македония, е от... българи. Преди три дни в стихията отне живота на над 20 души. Специалният пратеник на bTV в македонската столица – Полина Ботева, предаде, че в града последиците от бедствието вече почти не личат. Не такова обаче е положението в покрайнините. Жителите на близкото село Стайковци, например, все още не могат да изчистят домовете си от калта, нанесена от водата. Досега никой не ни е помогнал, само българите, разказа Стоян Младеновски. В цялото село хората разчитат на екипите, изпратени от България. Вчера отводнихме над 40 къщи, днес продължаваме с още няколко, разказа Красимир Димитров от Столична община. Той е част от екипа, изпратен в неделя от кмета на София Йорданка Фандъкова. С нашите пет помпи не успяваме да смогнем, но продължаваме, каза той. От македонска страна никой не организира екипите доброволци. Ходим от къщите и питаме хората имат ли нужда от помощ, каза Димитров. Местното население много ни помага и е много доволно от нас. По думите му в Стайковци помагат само българи.
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика