Македония легализира марихуаната за медицински цели

15.05.2016 г. 12:52:23 ч.
/
Македония легализира марихуаната за медицински цели
Процедури за издаване на лицензи за производство са в ход и първите продукти от медицинска марихуана ще бъдат налични в аптеките в Македония до края на месеца. Това съобщават местните медии, позовавайки се на изказване на здравния министър Никола Тодоров.
Това става възможно с изменения в закона за контрол на наркотиците и психотропните вещества. Измененията направиха употребата на продукти от канабис за медицински цели възможна за хора, които страдат от сериозни заболявания - злокачествени, множествена склероза, ХИВ и детска епилепсия, обяснява здравният министър.
Министерство на здравеопазването, в сътрудничество с Агенцията за лекарствените продукти и медицинските изделия, също ще поканят чуждестранни експерти. Целта е те да обучат местните медицински специалисти и фармацевти за безопасната и ефективна употреба на канабисовите продукти.
Снимка:www.newhealthadvisor.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика