Начало >Добруджа >Регионални

МБАЛ- Каварна получи дарение от Швейцария

05.02.2020 г. 15:36:31 ч.
/
МБАЛ- Каварна  получи дарение от Швейцария
Многопрофилната болница за активно лечение в Каварна получи специални болнични легла с електрическо регулиране, шкафчета и консумативи.  Дарението бе предадено на зам.-кмета на община Каварна Георги Балтаджиев от организатора на благородното дело фотографът Юри Чарийски. Съорганизатор на проекта е и българския посланик в Швейцария Ради Найденов и дарението вече е факт благодарение на неговото съдействие.
Медицинската техника, оборудване и консумативи  са докарани от швейцарски болници с помощта на „Малтийския орден“.
„Правя всичко това за благото на Каварна, за да просъществува болницата. Тук се лекуват много малки деца и възрастни хора.  Леглата , които днес пристигнаха са автоматични, свалящи се за позициониране и  комфорт на пациента. Такива добри каузи трябва да се случват, за да заработи болницата по-ефективно. Благодаря на кмета на община Каварна Елена Балтаджиева за съдействието и пътните разходи от Швейцария до Каварна“, това заяви Юри Чарийски.
В Швейцария се намират седалищата на над 150 международни организации, включително на Червения кръст, който е основан през 1863 г., и на Малтийския орден, с чието посредничество се осъществява дарението от кантоналните болници на източноевропейските държави.
Източник:Община Каварна

Коментирайте
Подобни новини
Плаващият предмет край Тюленово е кух и не носи заряд
Плаващият предмет край Тюленово е кух и не носи заряд
„Истории от Добрич": Как европейската подкрепа променя пчеларството в село Орлова могила
„Истории от Добрич": Как европейската подкрепа променя пчеларството в село Орлова могила
Плуващ предмет, наподобяващ боен снаряд, е забелязан край Тюленово
Плуващ предмет, наподобяващ боен снаряд, е забелязан край Тюленово
„Музикални вълни" започват в Каварна с концерт на Деси Слава
„Музикални вълни" започват в Каварна с концерт на Деси Слава



Яндекс.Метрика