Мей предлага да се гласува за напускане без сделка или за отлагане на Брекзит, ако не подкрепят споразумението й

26.02.2019 г. 15:08:39 ч.
/
Мей предлага да се гласува за напускане без сделка или за отлагане на Брекзит, ако не подкрепят споразумението й
Британската министър-председателка Тереза Мей предлага Парламентът да гласува дали страната да излезе от ЕС без сделка или да се отложи Брекзит, ако нейното споразумение не получи одобрението на депутатите, съобщи журналист от в. "Дейли телеграф" в Туитър, цитиран от Ройтерс.
"Министър-председателката каза, че утре ще има задължително присъствие в зала на депутатите и гласуване по внесено предложение, което ще доведе до две гласувания на 12 март, ако нейното споразумение се провали", написа Стивън Суингфорд, като цитира подробности от продължаващо министерско заседание. "Едното ще бъде, ако няма сделка, а другото ще е за удължаване на действието на член 50", уточни журналистът.
ЕС би могъл да помогне на Великобритания да произведе втори референдум за Брекзит, като й позволи да определи евродепутати, които да работят за много кратко, каза днес външният министър на Люксембург Жан Аселборн.
Снимка:m.netinfo.bg
Източник:БТА

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика