Метрото в Хонконг частично възобнови работата си

06.10.2019 г. 10:43:15 ч.
/
Метрото в Хонконг частично възобнови работата си
Метрото в Хонконг, където масовите протести продължават повече от 4 месеца, частично възобнови работата си днес, след като беше затворено предния ден, според уебсайта на правителството в специалния район.

Редица линии и станции са напълно затворени, на други трафикът се осъществява с увеличен интервал, съобщи РИА Новости.

Работата на метрото бе прекратена в петък на фона на големите протести в специалния административен район. Това решение е взето от съображения за безопасност, като се има предвид щетите, причинени на голям брой гари и влакове. В събота властите решиха да оставят метрото напълно затворено, с изключение на влаковете на aeroexpress.

Хиляди протестиращи излязоха по улиците в Хонконг в петък, след като ръководителят на администрацията Кари Лам обяви решението на властите да забранят носенето на маски по време на протести и други публични събирания. Лицата, които нарушат забраната, могат да получат наказание лишаване от свобода до една година или глоба в размер на 25 хиляди хонконгски долара (3,2 хиляди щатски долара).
Снимка:БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика