Милица Мирчева не завърши на Европейското в Мюнхен заради крамп

15.08.2022 г. 14:47:43 ч.
/
Милица Мирчева не успя да повтори резултата си от Световното първенство преди месец. На женския маратон на Европейското първенство по лека атлетика, в Мюнхен, днес добричлийка прекрати участието си малко след 33-ия километър. През първата половина от маратона Милица поддържаше добро темпо, с резултат – близък до този от Световното, като на 28-мия километър, бе седма във временното класиране. След това обаче тя започна да изостава, като на 33-ия километър спря поради крампи в мускулите.
Над 60 състезателки участваха в класическата дистанция от 42,195 км.
Общо 11 атлетки не финишираха, като Милица бе последната прекратила бягането си.
Другата българка, която участва в маратона -  Маринела Нинева, финишира на 45-о място. Победителка стана Александра Лисовска от Полша с време 2.28.38 часа. На почетната стълбичка се качиха хърватката Матеа Парлов Кощро и Нинке Бринкман от Нидерландия.