Милица Мирчева отново е шампион на България на 3000 метра в зала

29.01.2023 г. 22:29:51 ч.
/
Милица Мирчева отново стана шампион на България на 3000 метра в зала. В столичната зала “Асикс Арена” националната рекордьорка в маратона Мирчева заслужи златния медал с 9:31.38 минути. Това беше втора поредна и общо четвърта национална титла за 28-годишната добричлийка  в бягането на 3000 метра в зала при жените.
Девора Аврамова (Берое-Ст.Загора) грабна втория си сребърен медал, след като финишира за 9:36.92 минути на 3000 м. Бронзовото отличие отиде в ръцете на Маринела Нинева (Локомотив-Дряново) с 10:03.50 минути.

Вчера Мирчева, която се състезава за Атлет (Мездра), извоюва бронзов медал на 1500 м.