Милица Мирчева с нова победа на мемориалния маратон „Съединение“

06.09.2024 г. 20:25:18 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева стана победител при жените в 48-мото издание на Международния мемориален маратон "Съединение". Първи при мъжете завърши Иво Балабанов, като двамата защитиха успеха си от миналогодишното издание на надпреварата, когато триумфираха с рекордни времена на 22-километровото трасе от град Съединение до Пловдив.
Милица Мирчева измина дистанцията за 1:29:24 часа. Тя изпревари Маринела Минева с време 1:29:29 часа, а на трето място се нареди Надежда Ангелова, която пробяга трасето за 1:34:08 часа.
В маратона по традиция се включиха десетки ентусиасти, разпредели в различни възрастови групи.

Международният мемориален маратон „Съединение“ се провежда като символ на всенародния бунт за обединението на България, който тръгва от някогашното Голямо Конаре, днес град Съединение, към Пловдив през 1885 година.