Милица Мирчева ще участва на маратона в Бостън

10.01.2023 г. 14:38:18 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева ще участва в един от най-големите маратони в света – този в Бостън (САЩ). 28-годишната Мирчева, ще застане на старта в Бостън на 17 април. За първи път елитен български атлет ще участва в един от шестте големи маратона на света (World Marathon Majors).
Националната рекордьорка в дисциплината потвърди новината в Instagram и я определи като сбъдната мечта.
„Имам специална връзка с този град. Обичам духа му“, пише добричлийката.

Участие на Бостънския маратон са потвърдили 9 атлетки с резултат под 2.20 часа.
Най-доброто време на Милица, което е и национален рекорд, е 2:29:24 часа, постигнато миналата година на маратона в Копенхаген.
След това през юли Милица завърши на престижното 15-о място световното по лека атлетика Юджийн.
Тя участва и на европейското в Мюнхен, където не успя да завърши класическата дистанция от 42,195 км. заради получен крамп около 34-ия километър.