Милица Мирчева спечели полумаратона на Скопие

Добричлийката триумфира на 21.1 км., като изпревари с повече от 5 минути втората в класирането
08.10.2024 г. 10:38:02 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева спечели полумаратона на Скопие. Маратонът в столицата на Северна Македония, се проведе на 6 октомври, а националната ни рекордьорка в бяганията на дълги разстояния триумфира на 21.1 км.
 Мирчева премина разстоянието за 1:15:49, като изпревари с повече от пет минути втората Греса Баклачи (Косово) – 1:21:14. Трета бе Джули Ларсен (Норвегия) – 1:22:02.
Втората елитна българка в това състезание Маринела Цекова завърши осма за 1:26:06.