Милица Мирчева – трета в класацията за Атлетка №1 на Европа за декември

20.01.2015 г. 09:22:00 ч.
Милица Мирчева е трета в класацията за Атлетка №1 на Европа за месец декември, съобщава bgatlethic.com. Добричлийката, която е вицешампионка при девойките под 23 г. от континенталното първенство по крос кънтри в Самоков, е избрана на престижната позиция след гласуване от фенове, журналисти, експерти от Европейската атлетика. Тя беше на второ място в оценката на феновете във Facebook страницата на ЕА, като с 29% беше изпреварена само от Ана Дулче ФЕликс (Пор) – 51%.
Именно португалката е на втора позиция в крайното класиране за Атлетка на месеца. Тя спечели през декември елитната надпревара на 10 км в Лисабон с 32:17 мин.
Атлет и Атлетка №1 на Европа за месец декември са шампиони от Самоков 2014 – Джема Стийл и Йеманеберхан Крипа (Ит).
Джема Стийл (Вбр) спечели надпреварата при жените на континенталното първенство по крос кънтри, което се проведе в местността „Широка поляна" край Боровец. Крипа пък беше най-младият шампион, след като спечели надпреварата при юношите. 18-годишният италианец е толкова млад, че има шанс да защити тилата си и през тази година при юношите.