Министър Лукарски праща делегация в Москва за „Южен поток”

17.12.2014 г. 08:47:00 ч.
/ ИА Добруджа
Министър Лукарски праща делегация в Москва за „Южен поток”
Българска правителствена делегация ще пристигне на 19 декември в Москова за преговори с руския енергиен министър Александър Новак. Тема на разговорите ще бъде възможността прекратеният проект за газопровод „Южен поток" все пак да се реализира, предаде РИА „Новости", като цитира икономическия министър Божидар Лукарски.
„България никога не е имала намерение да прекрати „Южен поток". Винаги сме се надявали, че той ще се реализира. Искаме да разберем официалната позиция на руския енергиен министър по този проект", каза Лукарски пред журналисти на икономически форум в Белград.
По думите му има начин проектът да бъде приведен в съответствие с европейското законодателство.
Брюксел се обяви против проекта с мотива, че двустранните споразумение нарушават Третия енергиен пакет. На 1 декември Путин обяви, че спира „Южен поток" и го заменя с паралелно трасе по „Син поток" към Турция.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика