Министър Павлов остави на парламента въпроса с „Газпром“

24.04.2017 г. 11:40:10 ч.
/
Министър Павлов остави на парламента въпроса с „Газпром“
България ще изготви национално становище по антимонополното дело на ЕК срещу Газпром след дебат в парламента. Това стана ясно от изявлението на служебния министър на енергетиката Николай Павлов след среща, инициирана от служебния премиер Огнян Герджиков за запознаване на следващия премиер с проблема.
Павлов увери, че 4-ти май не е краен срок за представяне на такова становище. Министър Павлов информира, че държавните дружества в енергетиката са изготвили своите становища по така предложените ангажименти на "Газпром" по делото с ЕК.
"В детайли запознахме участниците докъде сме стигнали. Длъжен съм да кажа, че държавните дружества са готови със своето становище. Искам да кажа също така, че срокът 4-ти май не е преклузивен. Тоест от там насетне може да се надграждат становищата", заяви Павлов.
По отношение на дружествата и на поетите ангажименти от страна на "Газпром" той уточни, че има доста неясноти. "Самите дружества са подготвили въпроси, които ще бъдат изпратени на ЕК най-късно до края на работния ден, чакаме отговор и ако се наложи, ако не получим в срок необходимата информация ще поискаме удължаване на срока, тъй като информацията не е достатъчна.
Снимка:www.chernomore.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика