Министърът на спорта награди Галин Костадинов за второто място в Европа

04.04.2024 г. 15:56:44 ч.
/
Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев днес награди с плакети медалистите на България от международни състезания за ветерани по лека атлетика, плуване и биатлон. Сред десетте отличени на церемонията в София беше и президентът и треньор на СКЛА „Добрич” Галин Костадинов. През миналия месец той спечели сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за ветерани в полския град Торун. Галин Костадинов се класира на второ място при мъжете до 45 г. в дисциплината тласкане на гюле. Конкуренцията бе много голяма, като в дисциплината участваха 21 гюлетласкачи от цяла Европа, включително всички най-големи сили в хвърлянията – Германия, Полша, Чехия, Франция, Испания. В най-добрия си опит Галин Костадинов изпрати уреда на 15.03 м. Той беше много близо и до титлата, като остана на 36 см. от победителя.