Начало >Добруджа >Общество

Миньори "Оброчище" втори ден са под земята в знак на протест

04.04.2017 г. 16:15:03 ч.
/
Миньори "Оброчище" втори ден са под земята в знак на протест
Миньорите в „Оброчище”, които вчера започнаха нов протест, все още са под земята. 23-мата работници от първа смяна, отново обявиха гладна стачка. Те отказват да излязат, докато не се изпълнят исканията им за подписване на колективен трудов договор и фиксирана дата за изплащане на възнаграждения и ваучери за храна, обясни Ивайло Тодоров. Останалите им колеги протестират до портала. В късния следобед вчера, след като част от миньорите обявиха гладна стачка, заплатите им за февруари са били преведени по сметките. Ваучерите за храна за февруари обаче все още не са изплатени.
А заради системния отказ от съдействие от Главната инспекция по труда вчера са подали жалба в прокуратурата срещу концесионера на мина "Оброчище". 

Коментирайте
Подобни новини
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика