Мирела Минчева от СКЛА „Добруджа“ – втора при лекоатлетките в България под 14 г.

04.06.2023 г. 20:29:04 ч.
/
Мирела Минчева от СКЛА „Добруджа“ – Добрич спечели второто място на националния шампионат по лека атлетика за момичета под 14 години на открито. Първенството се проведе в Габрово, като конкуренцията при дамите беше много голяма. Участваха близо 200 момичета от цялата страна, като всяка се състезаваше в 4 дисциплини: 3 бягания - 60 метра, 60 метра с препятствия и 600 метра, и дълъг или висок скок по избор.

Битката за призовите места в комплексното класиране бе много оспорвана, като титлата спечели Ема Наумова от КЛАСА с 267 точки, а второто място с по 265 си разделят Мирела Минчева от „Добруджа“ и Дариа Петрова от „Ивет Лалова Спринт Академи“. За Мирела това е втори медал от държавните първенства за годината, след като през февруари тя се класира на трето място на националния шампионат по лека атлетика за момичета под 14 години в зала.

В тази огромна конкуренция в Габрово отлично се представи и Радина Радева от „Добруджа“, която завърши на пето място.

Двете момичета от Добрич доминираха на дългата дистанция – 600 метра, като Мирела Минчева бе най-бърза, а с второ време финишира Радина Радева.

От клуба участваха още и по-малките на възраст момичета Елина Костадинова, Ева Иванова и Милица Николова, които подобриха личните си постижения във всички дисциплини.

Треньори в СКЛА „Добруджа“ са Милен и Силвия Петрови.