Млади хора с апел към медиите за повече положителни новини

14.08.2016 г. 10:45:06 ч.
/
Млади хора с апел към медиите за повече положителни новини
Група млади журналисти от инициативата „УСПЕЛИТЕ БГ“ отправят предизивкателство към трите национални телевизии под надслов „рЕмисия новини“. Техният апел е най-големите електронни медии да направят поне една централна емисия само с положителни новини. Целта е да се обърне внимание на доброто, което ни заобикаля, но заради напрегнатото ежедневие не попада в новинарските емисии. Новините безспорно са огледало на живота, събитията и обществото. Но дали обективът на новинарските емисии у нас не се насочва само към тъмната страна на отминаващия ден? Този въпрос си задават група млади хора, информира БНТ.  
Венелин Добрев: „Новинарските емисии в този си момент са едно леко кривящо към негативизма огледало.“ Затова младежите решават да отправят предизвикателство към медиите с идеята в емисиите да намират място повече добри новини.  
Александър Хинков: „Да предоставим тази възможност на хората да бъдат по-свободни и по-спокойни, защото моята лична кауза е това. Аз не харесвам хората да ги виждам депресирани, тъжни и да ходят по улиците с наведени глави, защото смятам, че до голяма степен това е така от цялостната картинка, в която голяма роля заемат лошите новини по националните телевизии.“ Затова посланието на Александър и Венелин е в обектива на медийното внимание да попада и лъчът светлина, който обаче е достатъчен, за да освети и най-сивите дни. Защото доброто е навсякъде около нас, нужно е само да го забележим.
 
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
След изборите: Какви са следващите процедурни стъпки?
След изборите: Какви са следващите процедурни стъпки?
Националният съвет на БСП се събира на извънредно заседание
Националният съвет на БСП се събира на извънредно заседание
От "Да, България" настояват за подписване на коалиционно споразумение с ПП и ДСБ
От "Да, България" настояват за подписване на коалиционно споразумение с ПП и ДСБ
КЗД: Всеки трети смята, че има дискриминация при обществените поръчки
КЗД: Всеки трети смята, че има дискриминация при обществените поръчки



Яндекс.Метрика