Начало >Добруджа >Общество

Много добричлии подкрепят кампанията на „Аз вярвам и помагам”

29.09.2016 г. 15:43:30 ч.
/
Много добричлии подкрепят кампанията на „Аз вярвам и помагам”
Сдружение „Аз вярвам и помагам” от Варна направи своето второ дарение от медицинска апаратура на неонатологичното отделение във варненската болница „Света Анна”. Сдружението   събира пластмасови капачки, които предава за рециклиране и със средствата  купува медицинска апаратура за отделенията за новородени.  То има своята 9 месечна история и за този период от време е направило две големи дарения. Първото от тях, през юли -  мобилна аспирационна система за торакален дренаж, предназначено за  варненската АГ болница, а второто – неонатален веноскоп, дарен преди седмици на болница „Света Анна”.
Сдружението е създадено с цел да сигурява скъпо-струваща и живото-спасяваща медицинска апаратура. В нейната реализация то успява да обедини не само гражданите   на Варна, но и на целият Североизточен район, както и много българи, живеещи в чужбина.
За  деветте месеца на своето съществуване сдружението е събрало и предало 8 т. пластмасови капачки, а в каузата са се  включили над 40 000 души. Сред тях има и много добричлии. Идеята на „Аз вярвам и помагам” в Добрич се подкрепя от Димитрина Иванова, която е и координатор на движението за нашия град.  Всеки, който желае да се включи в инициативата и желае да предаде събраните от него пластмасови капачки, може да получи указания за това на Фейсбук страницата „Аз вярвам и помагам”, уточнява Владислав Николов, управител на сдружението.  
Събирането на пластмасови капачки ще продължи, уверява  той, защото болниците ни се нуждаят от много техника.
Снимка:m3.netinfo.bg

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в неделя
Прогноза за времето в неделя
Адреси с нарушено водоподаване на територията на област Добрич
Адреси с нарушено водоподаване на територията на област Добрич
Създаваш усмивки, докато учиш: Ветеринарната гимназия започва обучение по дентална медицина
Създаваш усмивки, докато учиш: Ветеринарната гимназия започва обучение по дентална медицина
Пето издание на „Юлска вечер” ще се проведе днес в Добрич
Пето издание на „Юлска вечер” ще се проведе днес в Добрич



Яндекс.Метрика